Czy warto przedłużyć rzęsy?

Od kilku lat w gabinetach kosmetycznych dużą popularnością cieszy się zabieg przedłużania rzęs. Decydują się na niego kobiety, które chcą mieć ładne, długie rzęsy bez konieczności ich malowania. Co warto wiedzieć na temat przedłużania rzęs?

Czym jest przedłużanie rzęs

Szczególnie popularne ostatnio jest przedłużanie rzęs 1:1 w Warszawie i Wrocławiu, gdzie istnieje mnóstwo wyspecjalizowanych gabinetów oferujących tego typu możliwość. Jest to zabieg, podczas którego kosmetyczka dokleja sztuczne rzęsy do naturalnych włosków klientki. W przypadku metody 1:1 do każdej rzęsy naturalnej dokleja się jedną sztuczną. Na taki zabieg powinny zdecydować się przede wszystkim panie mające krótkie rzęsy, a także te, które lubią efekt czarnych, gęstych rzęs, lecz nie mają czasu na codzienne malowanie się. Dzięki przedłużaniu rzęs 1 do 1 spojrzenie staje się bardziej wyraziste.

Jak pielęgnować rzęsy po zabiegu?

Należy  przede wszystkim unikać tarcia oczu. Warto o tym pamiętać nie tylko w ciągu dnia, lecz również wieczorem, kładąc się do łóżka. Niestety gwałtowne ruszanie głową po poduszce może sprawić, że przyklejone rzęsy wypadną. Warto wiedzieć, że po przedłużeniu rzęs nie trzeba rezygnować z chodzenia na basen czy do sauny, ważne jest jednak, aby nie stosować tłustych kosmetyków w okolicach oczu. Tłuste konsystencje mogą sprawić, że klej, na którym trzymają się rzęsy rozpuści się.