Czy depilacja woskiem jest dobra dla każdego?

Metoda depilacji woskiem polega na umiejętnym usuwaniu mechanicznym włosków (wyrywaniu) przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przykleić się do włosa i usunąć go wraz z cebulką. Zanim włos odrośnie można cieszyć się gładką skórą w przedziale od 2 do 5 tygodni.

Jak to działa?

Rozgrzany, płynny wosk nakładany zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dociera głęboko, a więc jest w stanie usunąć włos wraz z cebulką. Takie usunięcie owłosienia powoduje, że odrastanie trwa długo, a włosy depilowane regularnie stają się rzadsze i cieńsze. Profesjonalna depilacja woskiem w gabinecie cechuje się bardzo wysoką skutecznością, ale przy odrobinie wprawy można uzyskać dużą biegłość także w domowych warunkach.

Metodę można stosować na wszystkich strefach ciała, najczęściej jednak są to:

– wąsik,

– ręce,

– pachy,

– ramiona,

– nogi,

– pachwiny głębokie/ strefa bikini.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji z użyciem gorącego wosku są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV. Ponadto głównym przeciwwskazaniem są również takie choroby jak: łuszczyca, epilepsja, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi lub zakażenia grzybicze, bakteryjne, a także wirusowe.