Efekty na miarę XXI wieku

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, który polega na oczyszczaniu skóry za sprawą ścierania zewnętrznych warstw naskórka. Proces ten pomaga uporać się z niedoskonałościami, takimi jak między innymi blizny, przebarwienia skóry, prosaki, zaskórniki oraz zmarszczki. Zabieg ten może być przeprowadzony za pomocą trzech metod. Pierwsza z nich to mikrodermabrazja korundowa, a także diamentowa oraz tlenowa.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to inaczej kontrolowany mikropeeling opierający się na trzech, wspomnianych już, metodach. Zabieg diamentowy to sposób, który używa diamentowych tarcz. Poprzez ich obracanie się, usuwana jest zrogowaciała warstwa naskórka. Korundowa mikrodermabrazja polega na ścieraniu naskórka kryształkami chlorku sodu, bądź tlenku magnezu. Zabieg tlenowy to metoda z kolei najmniej inwazyjna, która nie ingeruje w skórę zbyt mocno. Mikrodermabrazja, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnej dermabrazji, pozwala kontrolować stopień głębokości ścierania naskórka.

W kwestii takiej jak mikrodermabrazja warszawa przeprowadzają ją osoby posiadające odpowiednie do tego doświadczenie oraz wiedzę na temat rzeczonego zabiegu.

Zalety zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję w Warszawie przeprowadzają fachowcy, którzy są zgodni – zabieg ten posiada wiele zalet, takich jak między innymi poprawa koloru skóry, mniejsza widoczność przebarwień, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, oczyszczanie i odblokowywanie porów. Mikrodermabrazja pozwala też wzmocnić wchłanialność składników aktywnych obecnych w kosmetykach.