Oczyszczanie twarzy – ratunkiem przed starością

Dawniej mówiło się, iż uroda z wiekiem przemija i trzeba się szybko z tym pogodzić. Obecnie panie już tak nie myślą, bo zabiegi upiększające pozwalają im zachować urodę na znacznie dłużej niż kiedyś. Ponadto mają do dyspozycji takie techniki kosmetologii jak oczyszczanie twarzy w Warszawie (przykład z easywaxing.pl) lub peeling chemiczny kwasami, więc mogą spać spokojnie.

Oczyszczanie twarzy- peeling chemiczny, czyli złuszczanie kwasami

Peeling chemiczny to zabieg oczyszczający, podczas którego kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warstw kwasu, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte w trakcie oczyszczania kwasy mają czynne właściwości złuszczające, zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta używa się następujących kwasów: kwas sojowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas fitowy i roztwór Jessnera.

zdjecie kobiety w trakcie oczyszczania twarzy

Czy maseczki oczyszczające przyśpieszają proces oczyszczania twarzy?

Jak najbardziej, dlatego każdy renomowany salon ma w swojej ofercie szeroką gamę maseczek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu nakłada się maskę delikatnie złuszczającą skórę oraz maskę odświeżającą, wygładzającą i nawilżającą. Zwykle są to bardzo intensywne zabiegi, toteż po ich zakończeniu skóra może być podrażniona przez 2 do 3 godzin. Cena zabiegu waha się od 200 złotych wzwyż, jednak to jakoś nie odstrasza klientek. Widać uroda jest dla nich warta każdej ceny.