Wady i zalety hybryd

Malowanie paznokci stało się pewną cechą charakterystyczną kobiet. Co więcej, ostatnio wiele osób zaczęło się tym hobbystycznie zajmować. Jednak stare, zwykłe lakiery odeszły w niepamięć, a w ich miejsce weszły lakiery hybrydowe, akrylowe, a nawet tytanowe. Jednak niepodważalnie wśród nich królują właśnie ,,hybrydy”. Jednak wiele osób wciąż ma obiekcje co do tej formy zmieniania paznokci. Dlaczego? Przekonajmy się.

Cena

Za takiego typu profesjonalny manicure hybrydowy w Warszawie nie zapłacimy jak za nowy samochód, bez obaw. Ceny kształtują się w okolicach 100-150 złotych. Jednak to nie cena wywołuje sprzeczne emocje, gdyż w końcu za inny rodzaj paznokci (akrylowe, żelowe czy tytanowe) zapłacimy podobną cenę.

Zdrowie

To jest właśnie największy dylemat kobiet. W końcu ,,hybrydy” przez długi czas wyglądają świetnie i są wręcz nie do zdarcia. Jednak tak jak w początkowej fazie podobno zapobiegają rozdwajaniu się paznokci i je utwardzają, tak niestety po ściągnięciu lakieru możemy zauważyć znacznie obniżoną jakość płytki. Co więcej utwardzane są za pomocą promieniowania UV, co także negatywnie wpływa na skórę i przy częstym wystawianiu jej na takie zabiegi, może wzrosnąć ryzyko zachorowania na raka skóry.

Dlaczego są więc wciąż tak popularne?

Przede wszystkim przez wygląd. Piękne, błyszczące kolory mogą utrzymać się naprawdę długo, a to my decydujemy o ich zdjęciu. Do tego w porównaniu ze zwykłym manicurem nie musimy czekać 20 minut aż lakier wyschnie. Wszystko odbywa się dość szybko, co w dzisiejszych czasach jest cenione.

Warto pamiętać, że sprawienie sobie manicuru hybrydowego raz na jakiś czas na pewno nie spowoduje pogorszenia naszego stanu zdrowia. Płytka wróci do normy, a promieniowanie UV raz na jakiś czas nie spowoduje raka. Jednak lepiej nie robić sobie ,,hybryd” co tydzień.